ЦСКА иска Вечното дерби с Левски на 21 ноември да се играе на стадион "Българска армия", след като стана ясно, че ще е на затворени врата.

При това положение е абсолютно излишно да се плаща наем на Националния стадион "Васил Левски", пише "24 часа". Вчера заповед на министъра на здравеопазването проф. д-р Костадин Ангелов затвори трибуните поне до края на месеца.

Подобна практика е нормална в Европа, защото отсъствието на фенове до голяма степен отнема предимството на домакина.

Gol.bg припомня, че за последно Вечното дерби се игра на "Българска армия" през 2008 г. и завърши 1:1 с голове на Еньо Кръстовчев за "сините" в 43-ата минута и Велизар Димитров за "червените" от дузпа в 55-ата минута.

Иначе двата отбора имат общо 22 мача на този стадион във всички турнири и статистиката е в полза на Левски – 9 победи, 6 равенства, при 7 загуби. Головата разлика е 26:26. В срещите за първенство победите са 6 на 4 в полза на ЦСКА.

За Купата на Съветската Армия:
1950 г. Първи Финал: ЦСКА – Левски 1:1 (сл.пр.)

Баланс: 0 победи за ЦСКА, 0 равенства, 3 победи за Левски, г.р.: 2:6

Общ баланс: 22 мача,7 победи за ЦСКА, 6 равенства, 9 победи за Левски, г.р.: 26:26